Jamajka

Jamajka jest trzecią, co do wielkości wyspą na Karaibach, zamieszkiwaną przez około 3 miliony ludzi różnych ras i narodowości. Za oficjalny język uważany jest angielski, jednakże powszechnie używa się również miejscowego dialektu - patois. Bogactwem Jamajki są przede wszystkim jej tradycje. Jamajka ma wiele rozrywkowych kurortów i baró, w których, podczas prześlicznych zachodów słońca obejrzeć można wiele tanecznych grup, bo przecież Jamajka to przede wszystkim reggae, które Bob Marley rozpowszechnił na całym świecie. Ten współczesny rajski zakątek, z wieloma ciepłymi słonecznymi dniami, lazurowym morzem i czystym niebem zauroczy chyba wszystkich turystów.

 


Wycieczka konno lub jeep safari w Górach Blue Mountain. Majestatyczne Błękitne Góry, stolica wyspy - Kingston, dom farmera uprawiającego niewielką plantację kawy oraz filiżanka świeżo prażonej i zaparzonej kawy, to wszystko można zobaczyć podczas tej wycieczki. W Kingston można odwiedzić Muzeum Boba Marleya, a także obejrzeć miasto i okolice z doskonałego punktu widokowego w Newcastle.

Śladami Boba Marleya. Wycieczka zaczyna się przejazdem przez St Ann's Bay - stolicę regionu St Ann, gdzie znajduje się pomnik Marcusa Garveya, urodzonego tutaj narodowego, jamajskiego bohatera. Następnie poprzez wzgórza przejazd do małej wioski Nine Miles, gdzie urodził się i został pochowany Król Reggae - Bob Marley.

Historyczne miasto Trynidad. Wycieczka do historycznego miasta Trinidad ze wspaniałą kolonialną starówką.

Black River Safari. Dwunastokilometrowa wycieczka łodzią w górę rzeki Black River, podczas której można podziwiać bagienną, tropikalną roślinność i żyjące na brzegach krokodyle.

Stolica Kingston.

 


miesiac
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
dzień
30
29
30
30
31
31
32
32
32
31
31
30
woda
26
26
26
27
27
28
29
29
28
28
27
27

 


Starfish Trelawny

Jamaica Renaissance Grand


opis krajów