Safari w Kenii

Czas trwania: 7 dni

 

1 dzień: Przelot do Nairobi. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Kolacja w restauracji Carnivore, jednej z najbardziej popularnych restauracji w Nairobi, w której po prostu -trzeba być”. Serwowane są tutaj dania z grilla, ale oprócz tradycyjnych mięs tj. wieprzowiny, wołowiny i drobiu, kucharze serwują m.in. zebrę, żyrafę, krokodyla i inne mięsa dzikich zwierząt. Po kolacji transfer do hotelu. Nocleg.

 

2 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Masai Mara - najbardziej znanego kenijskiego rezerwatu, stanowiącego północną część tanzańskiego Serengeti. Po lunchu safari w parku - możliwość podpatrywania zachowania zwierząt w ich naturalnym środowisku np. geparda polującego na gazele, słoni, żyraf, migracji ogromnych stad gnu... Spotkanie z Masajami, których zwyczaje i tradycje przetrwały niezmienione przez setki lat. Kolacja i nocleg w Masai Mara Sopa Lodge.

3 dzień: Po śniadaniu safari w Masai Mara. Może uda się zobaczyć wszystkich przedstawicieli tzw. wielkiej piątki czyli słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Lunch, kolacja i nocleg w Masai Mara Sopa Lodge.

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do P. N. Jeziora Nakuru, położonego na terenie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, słynącego z tysięcy różowych flamingów i różnych gatunków ptactwa wodnego. Lunch w Lake Nakuru Lodge. Po południu safari w parku. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rzadki gatunek nosorożca czarnego oraz lamparta. Kolacja i nocleg w Lake Nakuru Lodge.

5 dzień: Po śniadaniu przejazd do P. N. Aberdare. Po drodze przejazd przez tereny zamieszkiwane przez Kikuyu, grupę etniczną, zajmującą się rolnictwem. Przyjazd do Aberdare Country Club, stanowiącego bazę Hotelu Ark. Lunch. Przejazd do Ark Tree Lodge, położonego w sercu Aberdare, gdzie nie ruszając się z foteli na widokowych balkonach i tarasach, popijając popołudniową herbatę można obserwować zwierzęta, które o zmierzchu i nocą podchodzą pod hotel, do wodopoju. Kolacja i nocleg w hotelu Ark.

6 dzień: Po śniadaniu przejazd do Aberdare Country Club po bagaż, gdyż do hotelu Ark można zabrać tylko podręczny ekwipunek. Przejazd przez Góry Aberdare, z których można o podziwiać ośnieżony szczyt Mt. Kenya. Lunch w Kenia Safari Club. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

7 dzień: Po śniadaniu przejazd do Nairobi. Powrót do kraju lub możliwość kontynuowania wypoczynku na wybrzeżu w okolicach Mombasy.

Uwaga: Powyższy program jest przykładowy i może być dowolnie zmodyfikowany. Istnieje możliwość połączenia safari z wypoczynkiem na Zanzibarze lub na wybrzeżu w okolicach Mombasy.

spis hoteli   opis krajów