Safari W Kenii i Tanzanii

Czas trwania: 10 dni

 

1 dzień: Przelot do Nairobi. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Kolacja w restauracji Carnivore, jednej z najbardziej popularnych restauracji w Nairobi, w której po prostu -trzeba być”. Serwowane są tutaj dania z grilla, ale oprócz tradycyjnych mięs tj. wieprzowiny, wołowiny i drobiu, kucharze serwują m.in. zebrę, żyrafę, krokodyla i inne mięsa dzikich zwierząt. Po kolacji transfer do hotelu. Nocleg.

 

2 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Masai Mara - najbardziej znanego kenijskiego rezerwatu, stanowiącego północną część tanzańskiego Serengeti. Po lunchu safari w parku - możliwość podpatrywania zachowania zwierząt w ich naturalnym środowisku np. geparda polującego na gazele, słoni, żyraf, migracji ogromnych stad gnu ... Spotkanie z Masajami, których zwyczaje i tradycje przetrwały niezmienione przez setki lat. Kolacja i nocleg w Masai Mara Sopa Lodge.

3 dzień: Po wczesnym śniadaniu safari w Masai Mara. Może uda się zobaczyć wszystkich przedstawicieli tzw. wielkiej piątki czyli słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta. Czas wolny na relaks w basenie. Lunch. Popołudniowe safari. Kolacja i nocleg w Masai Mara Sopa Lodge.

4 dzień: Po śniadaniu przejazd do P. N. Jeziora Nakuru, położonego na terenie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, słynącego z tysięcy różowych flamingów i różnych gatunków ptactwa wodnego. Lunch w Lake Nakuru Lodge. Po południu safari w parku. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rzadki gatunek nosorożca czarnego oraz lamparta. Kolacja i nocleg w Lake Nakuru Lodge.

5 dzień: Po wczesnym śniadaniu przejazd przez Nairobi do P. N. Amboseli położonego u podnóża Kilimandżaro - najwyższej góry Afryki. Zakwaterowanie i lunch w Amboseli Serena Lodge. Popołudniowe safari, podczas którego można zobaczyć m.in. królewskie lwy, bawoły, zebry, żyrafy czy słonie. Kolacja i nocleg w Amboseli Serena Lodge.

6 dzień: Poranne safari w parku. Powrót do lodge na śniadanie. Wypoczynek przy basenie. Lunch. Dalszy ciąg safari. Kolacja i nocleg w Amboseli Serena Lodge.

7 dzień: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Namanga - przejścia granicznego z Tanzanią. Przejazd do Rezerwatu Ngorongoro. Kolacja i nocleg w Ngorongoro Sopa Lodge.

8 dzień: Po śniadaniu całodniowa wycieczka do krateru Ngorongoro, uważanego za jeden z Cudów Świata, powstałego przez zapadnięcie się stożka wulkanu aktywnego przed ok. 8 mln lat temu. Teraz na powierzchni krateru żyją lwy, słonie, nosorożce, a jezioro wypełniające dno krateru jest domem dla wielu gatunków ptactwa wodnego. W czasie safari lunch - piknik. Kolacja i nocleg w Ngorongoro Sopa Lodge.

9 dzień: Po śniadaniu przejazd do P. N. Jeziora Manyara. Zakwaterowanie i lunch w Lake Manyara Serena Lodge. Popołudniowe safari w parku, zazwyczaj w towarzystwie grup pawianów, żyraf, zebr i słoni. Kolacja i nocleg w Lake Manyara Serena Lodge.

10 dzień: Po śniadaniu przejazd do Arushy. Lunch w hotelu. Przejazd na lotnisko i możliwość wypoczynku na Zanzibarze lub dalsza droga w kierunku Nairobi przez przejście graniczne Namanga. Powrót do kraju lub możliwość kontynuowania wypoczynku na wybrzeżu w okolicach Mombasy w Kenii.

Uwaga: Powyższy program jest przykładowy i może być dowolnie zmodyfikowany. Istnieje możliwość połączenia safari z wypoczynkiem na Zanzibarze lub na wybrzeżu w okolicach Mombasy.

spis hoteli   opis krajów