Kuba w Pigulce

Czas trwania: 11 dni

 

1 dzień: Przelot do Hawany. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Transfer do hotelu Nacional 5*. Kolacja. Nocleg

 

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie starej i nowoczesnej części Hawany m.in.: Plac Św. Franciszka z Asyżu, Plac Broni z perłą kubańskiej architektury - barokowym Palacio de los Capitanes Generales, spacer ulicami Mercaderes i Obrapia, gama kubańskich kaw w Kawiarni Mama Ines Coffee House, Plac Katedralny, gdzie po stronie zachodniej znajduje się dawny pałac księcia Aquaclara, La Bodeguita del Medio - typowa restauracja kubańska, gdzie stałym bywalcem był Hemingway, a obiady jadali Fidel Castro, Errol Flyn. W międzyczasie lunch w restauracji El Aljibe. Po lunchu dalszy ciąg zwiedzania m.in. Cmentarz Kolonialny, Plac Rewolucji i inne najważniejsze miejsca nowoczesnej Hawany. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg w hotelu. Dla chętnych możliwość wyjazdu na przedstawienie w słynnym Kabarecie Tropicana, które odbywa się pod gołym niebem. Na kilku scenach o różnych wysokościach, 150 tancerzy prezentuje wspaniały spektakl w rytm karaibskich dźwięków, podobny do karnawałowego szaleństwa rodem z Brazylii.

3 dzień: Śniadanie. Półdniowe zwiedzanie Hawany szlakiem Hemingwaya. Wizyta w Muzeum Hemingwaya, przejazd do wioski Cojimar, gdzie zatrzymywał się podczas pobytu na Kubie i gdzie trzymał swoją łódź El Pilar. Lunch w restauracji Las Terrazas de Cojimar. W drodze powrotnej przystanek na zamku Morro i restauracji Floridita, gdzie Hemingway miał zwyczaj pić swój ulubiony i znany na całym świecie drink Daiquiri. Powrót do Hawany. Czas wolny. Kolacja w hotelu.

4 dzień: Po śniadaniu przejazd w kierunku mokradeł La Cienaga de Zapata w prowincji Matanzas. Po drodze zwiedzanie farmy krokodyli, gdzie hoduje się około 10000 krokodyli w celu pozyskania skór. Następnie półgodzinny rejs statkiem przez kanał powstały na skutek osuszenia części mokradeł do Lago del Tesoro - jeziora skarbów przy brzegu którego znajduje się wioska indiańska - Guama. Wybudowano tam chaty wykonane w całości z naturalnych materiałów - przeważnie z liści palm oraz wyrzeźbiono w kamieniu figury przedstawiające Indian przy różnych czynnościach np. polowaniu, łowieniu, zabawie. Lunch w restauracji Pio Cua. Przejazd w kierunku Zatoki Świń i miasteczka Cienfuegos. Ciąg dalszy drogi w kierunku Trinidadu, położonego na południu wyspy nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu Brisas Trinidad del Mar ****. Kolacja.

5 - 9 dzień: Pobyt wypoczynkowy w hotelu (all inclusive). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. zwiedzanie Trinidadu, rejs na bezludną wysepkę, gdzie załoga statku wyłowi muszle i langusty, z których potem przygotuje posiłek. 10 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Trinidad i krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Hawany. Zakwaterowanie w hotelu Nacional*****. Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Trinidad i krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Hawany. Zakwaterowanie w hotelu Nacional*****. Kolacja. Nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Hawanie.

spis hoteli   opis krajów