Śladami kultur inkaskich

Czas trwania: 11 dni

 

1 dzień: Przelot do Limy. Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu. Nocleg.

 

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Króli, założonego przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro na brzegu rzeki Rimac. W programie m.in. Plaza de Armas z Pałacem Prezydenckim, katedrą i Pałacem Arcybiskupim, były Dworzec Kolei Transandyjskiej, zakon Franciszkanów oraz Muzeum Złota. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Po śniadaniu przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo (3 400 m. n.p.m.) - Cuzco (w języku keczua ozn. pępek świata). Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta: Plaza de Armas, Katedra, Coricancha (Świątynia Słońca) oraz imponujący obiekt o charakterze religijnym, administracyjnym i militarnym - Sacsayhuaman. W programie także labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka-Pucara oraz świątynia Tambo Machay, poświęcona kultowi Wody, zwana też -Łaźnią Inki”. Powrót do hotelu. Kolacja w restauracji poza hotelem z występami folklorystycznymi. Nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków - niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów, leżącej nad Świętą Rzeką Wilkamaju (obecnie zwana Urubamba). Zwiedzanie ruin obiektu archeologicznego Pisac w Pisac. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Ollantaytambo i zwiedzanie obiektu o charakterze strategiczno-astronomicznym z czasów Inków. Powrót do Cuzco. Nocleg.

5 dzień: Wczesne śniadanie. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes. Następnie przejazd małymi autobusami po krętych ścieżkach aż do ruin Machu Picchu - zaginionego miasta Inków. Machu Pichcu (w tłumaczeniu -Stara Góra”) to jedno z najciekawszych dzieł ludzkości na świecie i jednocześnie nierozwikłana zagadka historyczna. Do dziś niewiadomo w jaki sposób wzniesiono budowle z ogromnych granitowych bloków bez użycia zaprawy. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Cuzco. Nocleg.

6 dzień: Po śniadaniu przejazd autokarem do Puno, miasta położonego na brzegu jeziora Titicaca (3 850 m. n.p.m). Podczas przejazdu zwiedzanie miasteczka Andayuaylillas, w którym znajduje sie kościółek z XVI w. oraz postój przy przełęczy La Raya, znajdującej się na wysokości 4 350 m.n.p.m., skąd uwalnia się spływ kordyliery wschodniej i zachodniej, tworząc tzw. węzeł Vilcanota. Następnie postój w Pucara i Raqchi - Świątyni Boga Wiracocha. Kolacja w miejscowości Sicuani. Zakwaterowanie w hotelu w Puno. Nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Wycieczka na pływające wyspy Uros, zamieszkałe przez tubylców, którzy wzorują się na obyczajach mitycznych Indian Uru. Wyspy zbudowane są z trzciny totora, rosnącej bujnie w płytkich miejscach. Z tej trzciny tubylcy budują m.in. łodzie zwane balsas; stanowi ona także jeden z głównych składników pożywienia mieszkańców wysp. Powrót do Puno. Kolacja w lokalnej restauracji z występami folklorystycznymi. Nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Wycieczka do kanionu Colca. Droga prowadzi przez tereny Parku Narodowego Salinas y Aguada Blanca, w którym żyją w stanie dzikim vicuni - wielbłądy amerykańskie. Zwiedzanie hodowli alpak, drugiego, co do ważności handlowej, gatunku zwierząt oraz różnych gatunków ptactwa lokalnego i migracyjnego. Dojazd do okolic wulkanu Mismi, na którego szczytach -rodzi” się Amazonka. Przejazd do małej miejscowości Chivay. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach. Kolacja i nocleg.

10 dzień: Wczesne śniadanie i przejazd w kierunku punktu widokowego Cruz del Condor, aby zobaczyć kondora - królewskiego ptaka Andów i podziwiać z wysokości najgłębszy kanion świata. Powrót do Arequipy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

11 dzień: Po śniadaniu przelot do Limy. Pożegnalny lunch. Zakupy na targach indiańskich. Przejazd na lotnisko i powrót do kraju bądź możliwość przedłużenia pobytu w Limie.

spis hoteli   opis krajów