Atrakcje RPA i Namibii

Czas trwania: 15 dni

 

1 dzień: Przelot do Kapsztadu.

 

2 dzień: Przylot do Kapsztadu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku wizyta na Waterfront. Następnie zwiedzanie akwarium -Dwóch Oceanów" i oglądanie zabytkowej wieży zegarowej. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd przez Muizenberg - najstarsze miasto zbudowane przy False Bay. Wizyta w fabryce obróbki kamieni półszlachetnych w Simons Town. Zwiedzanie plaży pingwinów. Przejazd przez Rezerwat Przylądka Dobrej Nadziei. Piesza wędrówka na Cape Point. Kolacja w restauracji w Blouberg w scenerii zachodzącego słońca. Nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Kapsztadu. W programie m.in. zamek Good Hope, parlament, ratusz i ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej. Wycieczka katamaranem po zatoce i podziwianie widoku Kapsztadu od strony morza. Kolacja w portowej tawernie i nocleg.

5 dzień: Po śniadaniu wycieczka w baśniowy świat winnych farm okolic Paarl i Franschoek połączona z degustacją najlepszych afrykanskich win. Oglądanie pomnika języka afrykanskiego. Powrót do hotelu. Kolacja.

6 dzień: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie portowego miasteczka Hout Bay i rejs statkiem na wyspę fok Duiker Island. Zwiedzanie sanktuarium ptaków -World of Birds” i ogrodu botanicznego -Kirstenbosch Garden”. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

7 dzień: Po śniadaniu, wyjazd wzdłuż południowego wybrzeża do Garden Route Game Reserve, gdzie króluje tzw. wielka piątka czyli bawół, lew, słoń, nosorożec i lampart. W drodze do parku odpoczynek na przylądku Agulhas, miejsca najbardziej wysuniętego na południe kontynentu afrykańskiego. Popołudniowe foto-safari w parku. Kolacja i nocleg w lodge.

8 dzień: Poranne foto-safari. Powrót do lodge na śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Oudtshoorn - strusiej stolicy świata. Przejazd malowniczą przełęczą -Robinson Pass” do znanych jaskiń Cango Caves. Przejazd do Knysna. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Po śniadaniu przejazd lokomotywa parową -Outeniqua Choo-Tjoe” przez piękne Knysna Lagoons do George. Powrót do Kapsztadu. Kolacja i nocleg.

10 dzień: Po śniadaniu wjazd kolejką linową (uwarunkowany pogodą) na Górę Stołową, skąd rozciąga się niesamowita panorama Kapsztadu i okolic. Widac sta także wyspę Robben Island, na której więziony był Nelson Mandela. Wyjazd na farmę strusi. Kolacja ze strusich specjałów. Nocleg.

11 dzień: Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Kapsztadzie. Odprawa paszportowa, bagażowa i celna. Odlot do Windhoek. Zwiedzanie miasta. W programie m in. kościół luterański - symbol niemieckiej architektury miasta z czasów kolonialnych, Pałac Atramentowy, fontanna meteorytu Gibeon, zawdzięczająca swą nazwę od miejsca Gibeon, gdzie w 1838 r. spadł dotychczas największy na świecie -deszcz” tych meteorytów. Kolacja i nocleg.

12 dzień: Po śniadaniu przejazd do Swakopmund i Walvis Bay. Po drodze wycieczka szlakiem welwitschi, rośliny osiągającej wiek do 2000 lat. Przejazd przez dolinę zwaną Krajobrazem Księżycowym oraz wizyta w Oazie Goanikontes, gdzie można zobaczyć skupisko drzew palmowych na brzegach rzeki Swakop. Przyjazd do Swakopmund, miasta założonego przez niemieckich kolonizatorów w XIX w. Krótkie zwiedzanie miasta m.in. dawny pałac niemieckiego gubernatora, Alte Kaserne - dawne koszary niemieckie) i Alte Gefangen - do dziś funkcjonujące byłe niemieckie więzienie. Dalszy przejazd w kierunku Walvis Bay wzdłuż linii brzegowej Oceanu Atlantyckiego z widokiem na wysokie pustynne wydmy. Dla chętnych przejazd quadami po wydmach. Przyjazd do Walvis Bay. W drodze do hotelu przejazd przez -Ptasią Lagunę”, gdzie znajdują się kolonie flamingów, kormoranów i innych egzotycznych ptaków wodnych i błotnych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

13 dzień: Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych wycieczka łodziami po Oceanie Atlantyckim na poszukiwanie delfinów, fok futrzanych, a nawet wielorybów w tzw. Zatoce Wielorybów. Na pokładzie przekąski z owoców morza. Można również skorzystać z przelotu awionetką nad Wybrzeżem Szkieletów, wydmami czy pustynią Namib, albo wybrać się na całodzienną wycieczkę (awionetka i jeepy) do Kaokaoland - siedziby plemienia Himba, podtrzymującego od wielu stuleci bogate tradycje. Plemie słynne jest także z urody kobiet, ich ubiorów, ozdób, sposobu czesania włosów i czerwonawego zabarwenia skóry. Kolacja i nocleg w hotelu.

14 dzień: Po śniadaniu przejazd w kierunku Soussusvlei i największego parku narodowego Namibii - Naukluft, gdzie znajdują się najwyższe wydmy świata (275 m n.p.m.). Po drodze przejazd przez kaniony rzeki Kuiseb. Zakwaterowanie w lodge, położonym w pobliżu wydm. Kolacja i nocleg.

15 dzień Po śniadaniu wczesnym rankiem dalszy przejazd w kierunku wydm. Po drodze krótka wizyta w Seseriem Canyon. Przyjazd do Soussusvlei. Podziwianie najwyższych wydm świata, z możliwością przejścia szczytem jednej z nich. Następnie wyjazd do Windhoek. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju.

Uwaga: Powyższy program jest przykładowy i może być dowolnie zmodyfikowany.

spis hoteli   opis krajów