Kapsztad i Johannesburg

Czas trwania: 14 dni

 

1 dzień: Przelot do Kapsztadu.

 

2 dzień: Przylot do Kapsztadu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku wjazd kolejką linową (uwarunkowany pogodą) na Górę Stołową, skąd rozciąga się niesamowita panorama Kapsztadu i okolic. Wizyta w Ogrodach Kompanii Wschodnio-Indyjskiej i na Waterfront. Kolacja na statku Sea Horse. Nocleg.

3 dzień: Po śniadaniu, wyjazd na Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie spotykają sie dwa oceany - Atlantycki i Indyjski. Zwiedzanie portowego miasteczka Hout Bay i rejs statkiem na wyspę fok Duiker Island. Przejazd spektakularną drogą Chapman’s Peak w drodze na Cape Point. Krótka wizyta na plaży Pingwinów. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu wycieczka do winnic w okolicach Kapsztadu i degustacja win południowoafrykańskich. Przejazd do Gansbai i wypłynięcie w morze na nurkowanie z rekinami (w klatce). Następnie zwiedzanie farmy strusi i kolacja. Powrót na nocleg do Kapsztadu.

5 dzień: Po śniadaniu, wyjazd do Albertinii i Garden Route Game Reserve, gdzie króluje tzw. wielka piątka czyli bawół, lew, słoń, nosorożec i lampart. W drodze do parku odpoczynek na przylądku Agulhas wśród pingwinów. Popołudniowe foto-safari w parku. Kolacja przy rytmach afrykańskiej muzyki. Nocleg w lodge.

6 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Oudtshoorn. Po drodze atrakcja - bungy jumping - skok między mostami (w parach). Zwiedzanie jaskiń Cango Caves. Powrót na kolację i nocleg do lodge.

7 dzień: Po śniadaniu przejazd na lotnisko do George. Przelot do Johannesburga. Przejazd do wioski afrykańskiej Lesedi. Zapoznanie się ze zwyczajami plemion Zulu, Koza, Pedi, Sutu. Kolacja z tańcami i śpiewami plemion. Nocleg w wiosce.

8 dzień: Po tradycyjnym śniadaniu w wiosce, transfer do Sun City, miasta powstałego w latach 70 ubiegłego stulecia. Jednym ze słynniejszych miejsc Sun City jest Dolina Fal - kompleks wypoczynkowy o niezwykle fantazyjnej architekturze z imitacją oceanu i piaszczystą plażą. Kolacja i nocleg w Sun City.

9 dzień: Po śniadaniu czas wolny. Przejazd w kierunku Johannesburga. Po drodze wizyta na targu i możliwość zakupu rękodzielniczych wyrobów afrykańskich. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

Uwaga: Powyższy program jest przykładowy i może być dowolnie zmodyfikowany.

spis hoteli   opis krajów